Nemocnice

Soukromá praxe ve státní nemocnici.

Praxe estetické chirurgie probíhá v areálu Kliniky plastické a estetické chirurgie (dále KPECH) na ulici Berkove č. 34, v Brně – Králově Poli. Klinika je detašovaným pracovištěm Fakultní nemocnice u sv. Anny, která jinak sídlí v centru města na ul. Pekařská 53.
Praxe estetické chirurgie je prováděna, na rozdíl od ostatní léčebně-preventivní činnosti,  lékaři Kliniky jako soukromá aktivita v prostorách státního zdravotnického zařízení (dále viz právní předpisy).

Proč soukromá estetická chirurgie ve státní nemocnici?

Soukromá praxe estetické chirurgie na KPECH byla založena v roce 1994 primárně za účelem adekvátního poskytování služeb Fakultní nemocnici u sv. Anny v oblasti estetické chirurgie. Umožňuje, aby se mohli plastičtí chirurgové kliniky, kteří se jinak věnují hlavně léčení pacientů s defekty vrozenými, po úrazech, nádorech či jiných postiženích, věnovat i pacientům s estetickými operacemi.
Kombinace státního zařízení a soukromé praxe umožňuje spojit to, co patří dohromady: estetickou chirurgii v návaznosti na dlouhodobou, aktivní praxi v rekonstruktivní plastické chirurgii.

Pro pacientky a pacienty, kteří se rozhodnou podstoupit esteticku operaci na Klinice plastické a estetické chirurgii skýtá toto zařízení mnohé výhody. Jde o ústav s více než 60-ti letou tradicí v plastické chirurgii. Kromě estetických operací se zde provádí denně na 4 operačních sálech kolem 20 operací, některé velmi složité, trvající i 10 hodin. Klinika poskytuje 24 hodinový servis pro ztrátová poranění, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně je přítomen plastický chirurg (další na telefonu), anesteziolog, je plně zabezpečena péče na jednotce intensivní péče a dále sesterská péče o pacienty na standardních oddělení se 70 lůžky. Klinika má přímou návaznost na hlavní areál nemocnice u sv. Anny na Pekařské ul.
Z hlediska zabezpečení pacientů s estetickými operacemi jde o nejvyšší možnou zdravotní péči.
Na druhé straně se mohou najít i nevýhody, jako například menší visuální komfort starší nemocnice nebo to, že se v prostorách nemocnice potkávají pacienti s estetickými i běžnými rekonstrukčními operacemi, děti i senioři.

 

www.plastikos.cz- všechna práva vyhrazena

Foto na pozadí pochází od uživatele plethr

V roce 2010 vytvořil

Martin Trtílek