Zmenšování prsů

Účelem je odlehčení velkých prsů, náprava jejich tvaru a navození nové harmonie mezi horní a dolní částí těla. Redukuje se jak objem prsní žlázy a tuku, tak kůže. Dvorec se zpravidla též zmenšuje a posouvá výš, tak aby měl prs lepší tvar, byl menší, lehčí a pevnější.

Pokud má pacientka vážné zdravotní obtíže, dlouhodobě se např. léčí s krční páteří a je předpoklad zmenšení o l kg a více z jednoho prsu pak se operace provádí i za úhradu zdravotních pojišťoven (viz redukční mamaplastika na pojišťovnu).

Výsledné jizvy jsou kolem dvorce a ve střední ose prsu dolu do rýhy pod prsem. Zde bývá jizva příčná (u klasické operace jizvy tvaru kotvy nebo převráceného T) nebo nebývá vůbec (vertikální mamaplastika). Tato se provádí u menších redukcí asi do 500 gr. u jednoho prsu. Nevýhodou vertikální mamaplastiky je, že trvá 2-3 měsíce než se prsy natvarují a asi v 50 % případů je nutno doopravit nerovnost kůže v dolním konci jizvy.

Operace se provádí v celkové anestezii, trvá asi 3 hodiny a zpravidla vyžaduje jednodenní hospitalizaci. Po operaci se nosí 4 týdny elastická sportovní podprsenka a klidový režim bez namáhavého cvičení horních končetin trvá 3-4 týdny.

www.plastikos.cz- všechna práva vyhrazena

Foto na pozadí pochází od uživatele plethr

V roce 2010 vytvořil

Martin Trtílek