Zvětšování prsů

Účelem operace je navodit nové vnímání harmonie postavy u pacientek, které nejsou spokojeny s velikostí svých prsů. Operace může též vyřešit úbytek velikosti prsů po kojení nebo vyrovnat nestejné velikosti prsů při vrozené vadě. Některých pacientek se současným poklesem prsů se zvětšení musí kombinovat s modelací prsů.(viz modelace prsů se zvětšením)

Prsy se zvětšují vložením silikonových implantátů do prsů a to bud pod prsní sval, nebo pod prsní fascii, nebo pod žlázu. Řez na kůži může být bud v rýze pod prsem, v dolním obvodu dvorce nebo v podpažní jamce.

Operace se provádí v celkové anestezii, trvá 1-1,5 hodiny a většina pacientek zůstává v nemocnici 2 dny.

Pacientky si mohou vybrat velikost implantátů, tvar ( okrouhlý nebo kapkovitý), profil (nízký, střední, vysoký a velmi vysoký) a výrobce. Podle druhu implantátů se řídí i cena zákroku (
viz ceník) Léčení po operaci zahrnuje 14 dní klidový režim na ramenní kloub (pohyb paží do výše ramen), další 3 týdny pozvolný, pomalý pohyb i nad ramena.  K plné aktivitě se pacientky vrací po 6 týdnech.


Alternativní postupy zahrnují zvětšování prsů pomocí injekcí vlastního tuku ( doc. Dražan provádí lipoinjekce pouze u rekonstrukcí prsů po mastektomii, nikoliv z estetických důvodů). Prsy se dají zvětšit i dočasně pomocí látky Macrolane (kys. hyaluronová)

www.plastikos.cz- všechna práva vyhrazena

Foto na pozadí pochází od uživatele plethr

V roce 2010 vytvořil

Martin Trtílek